1. decembris – Pasaules AIDS diena

Pasaules AIDS dienu – 1.decembri atzīmēju/ pieminu (nezinu kā īsti pareizi teikt) jau 7. gadu. Katru gadu vairāk vai mazāk aktīvi. Kad aktīvi biju iekš Latvijas Sarkanā Krusta, tad protams, katru gadu piedalījos gājienos, rakstīju preses relīzes vai piedalījos citās aktivitātēs. Pagājušos pāris gadus jau pasīvāk. Pagājušo gad, kad biju Berlīnē apzinīgi piespraudu sarkano lentīti un visiem nezinātājiem Universitātē paskaidroju kas tas ir un kas šodien par dienu.

HIV/AIDS tēma savā ziņā man ir īpaša, jo tā bija tēma ar/ caur kuru iesaistījos savā mūža (profesionālajā) mīlestībā – NVO. Sāku savu “karjeru” tur  kā HIV/AIDS vienaudžu izglītotāja.

Šogad atkal esmu aktīvāka šīs dienas atzīmēšanā. Kopš kāda laika esmu diezgan aktīva Dānijas AIDS fonda brīvprātīgā. Pēdējās nedēļas gandrīz katru dienu tur esmu pavadījusi palīdzot gatavoties šodienai. Un šodien kopā ar pārējiem no šīs organizācijas iziešu Kopenhāgenas ielās (kaut kur ŠAJĀ apkaimē), lai cilvēkiem stāstītu par AIDS dienu un piedalītos AIDS Fonda aktivitātēs (tik baida tas dzestrums (lasīt – dubaks) ārā) 🙂

Neko daudz nerakstīšu par pašu AIDS. Varu vien piebilst, ka (noteikti līdzās citām problēmām) šī ir ļoti nozīmīga un ikvienam par to vajadzētu padomāt. Galvenokārt tieši tādēļ, ka lielā mērā HIV/AIDS izplatība , piemēram, Eiropā ir savā ziņā apturēta (vai vismaz izplatības apmēri vairs nav tādi, par kuriem būtu jāceļ LIELAIS trauksmes zvans). Cilvēki vairāk vai mazāk apzinās veidus, kā izvairīties no inficēšanās, tomēr, arī runājot ar Dānijas AIDS Fonda pārstāvjiem, noskaidrojās tās, ka STIGMA jorpojām ir lielākā problēma. Un tieši tas ir tas par ko es katru šodien palūgšu iekšēji padomāt – par to cik mēs daudz patiesībā zinam par HIV/AIDS un cik aizspriedumu par šo infekciju ir katrā no mums? Vai tas netraucē tev būt atvērtam? Vai tas neveicina diskriminējošu attieksmi pret inficētajiem vai kādu citu no riska grupām?

ŠEIT – informācija par HIV/AIDS situāciju pasaulē.

ŠEIT – par situāciju Latvijā.

TE un TE– par šodienas kativitātēm Latvijā, kur noteikti varat līdzarboties un ja kas neskaidrs noteikti varat zvanīt Latvijas Sarkanajam Krustam vai Apvienībai HIV.

Dānijā notiek ļoti daudz aktivitāšu, jopastāv stipri padaudz organizāciju, kas (šeit nekoordinēti/ ne-kopīgi) veic dažādas aktivitātes visapkārt – TE – aktivitāšu saraksts (dāniski)).

Un te, kā lepns AIDS fonda brīvprātīgais, ar piespraustu sarkano lentīti, nododu jums Dānijas AIDS Fonda ikgadējo AIDS dienas runu (speech) – iedomājaties, ka viņu jums lasu savā visapzinīgākajā balsī.

Un vēl iedvesmai par HIV/AIDS un būšanu racionāliem – viena no manām mīļākajām TED runām, kuru esmu noskatījusies simtiem reižu. Un tādēļ, ka patīk un tādēļ, ka šodien tāda diena biju nolēmusi šo runu iztulkot latviski kā manu brīvprātīgo-privāto ieguldījumu 2010. gada HIV/AIDS dienai. Tulkojums ir pabeigs, bet līdz ar TED formalitātēm un/vai tehniskajiem jautājumiem iespējams, ka viņa vēl šodien ar latviskajiem subtitriem nav redzama, bet noteikti būs tuvākajās dienās (tikai tad, man šķiet, ka jāskatās caur TED lapu).

Enjoy:

Paldies par uzmanību un paldies, ka/ja padomāji par šodienu.

mm

P.S. un ja jūti (bet tikai tad) piespraud sarkano lentīti.

Advertisements

~ by malvinem uz Decembris 1, 2010.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: